Tíz súlyos hiba, amit építési szerződés kötésekor még akár Ön is elkövethet!
avagy
Hogyan kössek szerződést az építési vállalkozóval?
Igen, jól gondolja, az első súlyos hiba az, ha nem is köt szerződést, amikor nem állapodnak meg a feltételekben már jó előre. Amikor azt mondja a szakinak, hogy „Gyere, csináld meg, és majd megegyezünk valahogy!” Lássa be, ennek a mondatnak bizony könnyen komoly veszekedés lehet a következménye, hiszen jön a szaki, megcsinálja és a végén bemondja a végösszeget. Ön meg csak döbbenten néz: „Ezért a munkáért ennyi pénzt? Meg én egyébként sem így képzeltem el ezt az egészet!”
A második súlyos hiba az, ha megállapodnak ugyan előzetesen, de a megállapodást nem rögzítik írásban. Ugye ismeri a közmondást: A szó elszáll, az írás megmarad. Nagyon-nagyon kínos tud lenni, amikor fizetésre kerül a sor és arra a bizonyos összegre mindkét fél teljesen másképpen emlékszik.
Feltételezem, hogy Ön ezeket az elemi hibákat nem követi el, mert ennél már sokkal rutinosabb. Vannak azonban még további csapdák is. Legalább nyolc! Ön például a következők közül melyik fogalmat, melyik szót írná be egy építési szerződésbe? Azt a szót, hogy jótállás? Vagy inkább azt, hogy szavatosság? Vagy marad a már „jól bevált” garancia kifejezésnél? Ugyanis egy építési hiba esetén egyáltalán nem mindegy, hogy melyik fogalom alapján lépünk fel a kivitelezővel szemben. Ez anyagi kérdés. Egy adott esetben akár súlyos anyagi kérdés is lehet! Ezen múlik például az, hogy ki fizesse meg a bevonásra kerülő szakértő költségeit. Egyetlen szó százezreket érhet!
Jótállás, szavatosság vagy garancia? Mi kerüljön a szerződésbe?
Szeretné megismerni és elkerülni a további súlyos anyagi veszteségeket okozó hibalehetőségeket, csapdákat is?
Akkor jöjjön el egész napos rendezvényünkre, ahol sorra vesszük azokat a lehetséges megoldásokkal együtt.
A cím esetleg megtévesztő lehet, ne jogi előadásra számítson. Akkor mire? Sok-sok azonnal hasznosítható ötletre, jó tanácsra.
A továbbiakban az előadás során megválaszolásra kerülő kérdésekről és a jelentkezés módjáról, feltételeiről olvashat.
Témakörök
-
Mire futja a pénzemből? Hogyan tudok előzetes költségbecslést készíteni?
-
Kik a kivitelezés szereplői? Kinek mi a kötelezettsége?
-
Hogyan kérjek be árajánlatokat? (Árajánlatot kérni is tudni kell!)
-
Mi mit jelent az árajánlatokban? Hogyan lehet összevetni őket?
-
"Mond, Te kit választanál?" Kivel kössek szerződést?
-
Hogyan, milyen módszerekkel lehet a munkadíjat elszámolni?
-
Mi kerüljön a szerződésbe? (Tartalmi elemek lépésről lépésre.)
-
Mi a nyerő megfogalmazás? Jótállás, szavatosság vagy garancia? (Itt most csak annyit, hogy a garancia kifejezés jogilag értelmezhetetlen!)
-
Mi az a többletmunka? Ki fizeti?
-
Mi az a pótmunka és ki fizeti?
A rendezvényt a menetközben felmerülő hallgatói kérdések függvényében 5,5-6 óra időtartamúra tervezzük. A jogi vonatkozású tartalmi részek összeállításakor a hatályos jogszabályokat vettük figyelembe.
Időpont, helyszín, részvételi díj
Az egész napos előadás és tréning időpontja:
2012. április 21. 09.00 óra (szombat)
Tervezett helyszín:
Budapest (pontos helyszín szervezés alatt)
Részvételi díj személyenként:
10.000,- Ft + ÁFA
A részvételi díj megfizethető előzetes banki átutalással vagy az Unicredit Banknál vezetett számlánkra történő banki, pénztári befizetéssel.
A részvételi díj tartalmazza az Ön hozzájárulását a terem és a technikai eszközök bérleti díjához, valamint a napközben felszolgálásra kerülő pogácsa, kávé és üdítő ital árát. Az ár tartalmazza továbbá az előadás kinyomtatott vázlatát (a kivetítésre kerülő diákat), melyet a nap elején kiosztunk. Így Ön nem a másolással fogja eltölteni az idejét, hanem zavartalanul figyelheti a diákhoz tartozó magyarázatokat. És természetesen kap egy minta építési szerződést, melyet meggyőződésem szerint jól fog tudni hasznosítani a későbbiek során.
Jelentkezni az alábbi űrlap kitöltésével és elküldésével, valamint a részvételi díj előzetes megfizetésével tud. Jelentkezéseket a program személyes hatékonysága és eredményessége érdekében csak korlátozott létszámban (max. 15 fő) tudunk fogadni. Ezért jelentkezzen most azonnal, nehogy kimaradjon, lemaradjon.
A rendezvénnyel kapcsolatosan további információt az alábbi elérhetőségek valamelyikén kaphat:
06 (20) 292-6301
tothj@hazavatok.hu
Előadóként számítok az Ön megjelenésére!
Nem jó az időpont?
Bizony az előfordulhat, hogy Önnek már más, halaszthatatlan programja van erre a napra. Ezt mi is nagyon sajnáljuk. Ugyanakkor nem szeretnénk, ha lemaradna az előadáson elhangzó információkról és gyakorlatokról, ezért rendezvényeinket az érdeklődés függvényében visszatérő rendszerességgel, de évente legfeljebb 1-2 alkalommal megismételjük. Javaslatom: most azonnal iratkozzon fel hírlevelünkre azért, hogy a megismétlésre kerülő továbbképzésről és egyéb dolgokról időben értesülhessen.
Feliratkozom >>>
|